Jakie rolety kupić do naszego domu?

Urządzając swój dom czy mieszkanie staniesz przed dylematem jakie rolety kupić. Dzisiaj rolety materiałowe to już nie tylko ochrona przed wpadającym światłem ale też element wystroju wnętrza, który skutecznie może zastąpić załony czy kotary. Odpowiednio dobrana roleta potrafi nadać wnętrzu szyku i elegancji, natomiast nieprzemyślany wybór potrafi zepsuć cały wystrój pomieszczenia.

Na obecnym rynku dostępnę są różne rodzaje rolet materiałowych, które pozwalają idelnie dopasować je do wnętrz.Roletki
Najprostszym i najbardziej uniwersalnym produktem są rolety wolnowiszące zwane inaczej mini roletkami. Dobrze dobrana tkanina sprawi, że rolety wolnowiszące sprawdzą się w każdym wnętrzu. Ich siła i popularność tkwi w prostocie i delikatności.

Mini roletkę możemy zamontować do skrzydła okiennego przez przykręcenie jej do listwy przyszybowej (bez obaw – nie stracimy gwarancji na całe okno ponieważ jest to element wymienny skrzydła okiennego) oraz za pomocą haczyków zaczepianych o skrzydło okna, bez przykręcania. Dodatkowym udogodnieniem może być zastosowanie prowadzenia bocznego rolety wykonane z żyłki nylonowej, które przytrzymuje materiał rolety na miejscy podczas uchyłu okna.

Jakie rolety kupić?

Kolejnym produktem, który przez ostatnie lata zdobył rzeszę wielu fanów jest roleta w kasecie z prowadnicami. Dzięki zastosowaniu kasety wyRoleta w kasecie z prowadnicamikonanej z PCV lub aluminium, osłaniamy rolkę z nawiniętym materiałem, zapobiegając jego brudzeniu. Boczne prowadnice, przyklejane do listew przy-szybowych, pozwalają na uzyskanie maksymalnego zaciemnienia w pomieszczeniu, nie przepuszczając światła po bokach rolety.

Ważną zaletą rolet w kasecie z prowadnicami jest też fakt, że materiał pozostaje na swoim miejscy również podczas uchyłu kwatery okiennej – tak jak przy zastosowaniu prowadzenia bocznego w roletach wolnowiszących.

Jeżeli nie chcemy uzyskiwać pełnego zaciemnienia, ale mimo to zależy nam na odcięciu się od wzroku sąsiadów, idealnym rozwiązaniem będą rolety w systemie dzień-noc. W roletach dzień-noc zastosowano materał składający się z Roleta duolight (dzień-noc)poprzecznych pasów ułożonych na przemian (materiał zaciemniajacy – materiał osiatkowany).

Doskonałe rozwiązanie keidy chcemy ograniczyć ilość wpadającego do pomieszczenia światła, nie tracąc przy tym widoku z okna Osłona ta występuje zarówno w werski wolnowiszącej oraz jako roleta w kasecie z prowadnicami.

 

Na koniec pozostawiliśmy rolety rzymskie, które swoją konstrukcją są w stanie nadać wnętrzy nietuzinkowego klimatu i ciepła. Roleta rzymska podczas podciągania materiału zwija się tworząc zakładki. SzeroZwijanie rolety żymskiejka gama materiałowa powoduje że dostosujesz ją do swoich wymagań.

Jakie rolety kupić?

Zapraszamy na facebooka