Kraków żaluzje drewniane…

Żaluzje drewniane — nowość pełna dobrego stylu.

Łatwo można zauważyć, że w ostatnim czasie, w branżach dekoratorskich oraz aranżacji wnętrz, znów pojawia się wiele materiałów o naturalnym pochodzeniu, między innymi drewno, które posiada mnóstwo zastosowań. Jednym z przykładów użytkowania tego świetnego materiału, są drewniane żaluzje, które niewątpliwie cechują się pięknem i elegancją, a zarazem prostotą oraz niezawodną funkcjonalnością. Żaluzje te, nie tylko wspaniale podkreślają i urozmaicają wygląd wnętrz, ale również posiadają wiele innych korzyści.

Różnorodne oraz eleganckie zastosowanie

Drewniane żaluzje z pewnością cechuje ich oryginalność oraz fakt, iż ich unikalne wzory, ze względu na całkowicie inną rzeźbę słojów w każdym egzemplarzu, są nie do podrobienia. Oprócz tego posiadają one ogromną ilość odcieni i barw.
Drewniane żaluzje wspaniale komponują się z meblami oraz innymi dekoracjami wnętrz, wykonanymi z drewna. Nadają się nie tylko do domu, ale również do eleganckich pomieszczeń biurowych. Nie można pominąć faktu, iż wspomniane żaluzje, są niesamowicie łatwe w obsłudze, dzięki czemu można regulować światło według własnych oczekiwań.

Czy żaluzje drewniane mają wady?

Wady żaluzji wynikają jedynie z natury surowca, z jakiego powstały. Bywa, że drewniane lamele mogą się wykrzywiać i wypaczać. Ich użycie także skutkuje dość słabą powtarzalnością kolorów.
Trudne jest utrzymanie wspomnianych rolet w czystości, w porównaniu do innych materiałów (np. rolet z aluminium).

Trzeba zwracać uwagę na wilgotność powietrza, gdyż drewno negatywnie reaguje na jej nadmiar, stąd nie zaleca się montowania żaluzji drewnianych w kuchniach czy łazienkach.

Kraków żaluzje drewniane i ich konstrukcja

Żaluzje tworzone są z lamelek, cienkich listewek o szerokości 25 lub 50 milimetrów, które zawieszone są na cienkich sznureczkach lub taśmach dekoracyjnych. Do montażu na skrzydłach okiennych służą lamelki o szerokości 25 milimetrów, zdecydowanie pasują one do każdego pomieszczania. Natomiast lamele o szerokości 50 milimetrów, najlepiej prezentują się w dużych wnętrzach, a mocuje się je do sufitu, lub ściany nad oknem. Wymiary żaluzji są dostosowane do wymagań klienta. Żaluzje użytkuje się za pomocą pałeczki i sznurka lub łańcuszka. Oprócz tego, na życzenie klienta, taka żaluzja może być sterowana pilotem i silnikiem elektrycznym. Takie rozwiązanie sprawia, że lamele poruszają się przy odpowiednim użyciu pilota, zmieniając dostęp światła do pomieszczenia.

Zalecamy odpowiednio wysoko montować rolety drewniane na ścianie bądź suficie, aby uniknąć problemu z otwieraniem skrzydeł okien, czy drzwi. Koniecznością są tutaj odpowiednio wysokie nadproża.

Kraków żaluzje drewniane