Montaż rolet

Wielu klientów zastanawia się czy montując rolety na oknie stracą na nie gwarancje. Poniżej przedstawiamy jakie są możliwości przy montażu osłon okiennych. montaż rolet

Montaż bezinwazyjny

To typ montażu kiedy osłona okienna montowana jest do skrzydła okienne za pomocą specjalnych haczyków, które utrzymują mechanizm oraz belkę z materiałem na oknie. Ma swoich zwolenników jak i przeciwników.
Najważniejsza zaleta:
– szybki i łatwy montaż

Taki montaż posiada również swoje wady:
– nadaje się jedynie do niewielkich roletek
– podciąganie materiału najlepiej wykonywać w momencie gdy okno jest zamknięte

Dlaczego taki sposób montażu sprawdzi się tylko przy niewielkich roletach? Haczyki na któych mocowane są osłony, wykono z pcv przez co mają one ograniczoną wytrzymałość. Działanie na haczyki zbyt dużą siłą, spowoduje ich wyłamanie czego następstwem będzie niemożliwość zawieszenia rolety.

Przykręcenie do listw przyszybowych

Według nas jest to najwygodniejszy i najwytrzymalszy sposób montażu rolet i innych osłon. Pozwala on na montaż rolet o większych gabarytych, spokojnie możemy operować osłoną nawet w momencie otwarcia okna na tzw. uchył.
Zalety:
– trwały montaż
– możliwość zastosowania osłon o większych gabarytych

Wady:
– mocowanie na wkręty do listew przyszybowych
– aby dokładnie wyczyścić szkłydło okna należy odkręcić osłonę.

Należy zauważyć, że mocując rolety lub żaluzje do listew przyszybowych nie tracimy gwarancji na okno. Listwy przyszybowe są elementem wymiennym okna i spokojnie możemy je jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Ostatnim sposobem jest montaż do ściany lub sufitu. Stosowany najczęściej przy osłonach wielkogabarytowych kiedy wymagany jest sposób montażu wytrzymujący bardzo duże obciążenia. Oczywiści nie wyklucza on również zamontowania innych mniejszych osłon w taki sposób.

Zobacz ofertę na rolety od Abato

Sprawdź naszego fejsa – Żaluzje drewniane Kraków – Rolety