Moskitiery okienne – sposób na owady

Lato to okres kiedy wysokie temperatury są szczególnie uciążliwe w życiu codziennym. W ciągu dnia jesteś w stanie skutecznie walczyć z nim walczyć np. otwierając okno ale wieczorem czy w nocy narażasz się na dziesiątki owadów, które wlatują przez okno. Moskitiery okienne skutecznie zatrzymują owady na zewnątrz Twojego mieszkania. Dzięki temu cieszysz się świeżym powietrzem i nie narażasz sie na ukąszenia komarów.

Wielokrotnie otwierałeś okno na noc ponieważ w sypialni było duszno i chciałeś uzyskac trochę przewiewu. Pamiętasz jak rano wstawałeś niewyspany ponieważ koło ucha latał komar, który z uporem bzyczał tak jakby robił to specjalnie żeby zakłócić Twój sen albo budziłeś się pogryziony przez owady i wyglądałeś jakbyś miał wysypkę? Przypomij sobie jak wieczorami nieopatrznie zapaliłeś światło w pokoju i nie zamknąłeś okna, a w mieszkaniu w ciągu 5 minut pojawiła się tala ilość owadów że nie wiedziałeś co robić.

Na wszystkie te problemy jest bardzo proste i skuteczne rozwiązanie, które z powodzeniem zastosujesz w swoim domu, zyskując spokój i komfort codziennego funkcjonowania oraz snu. Wystarczy że w sowich oknach założyć moskitiery okienne, są skuteczną barierą dla owadów.

Moskitiery okienne ramkowe

drewnopodobna moskitiera okiennaSą najprostszym rozwiązaniem, które z powodzeniem zastosujesz w swoim oknie. Każda z moskitier okiennych ramkowych dostępna jest w wielu wersjach kolorystycznych (również o strukturze drewna) oraz w 3 rodzajach profili. Co więcej, wybierając siatkę do takich moskitier, możesz zdecydować się równiez na siatkę wykonaną z aluminium. Oczka w siatce dobrane są w taki sposób żeby skutecznie powstrzymać niechcianych gości przed przedostaniem się do wnętrza gdzie zamontowane są moskitiery.

Zaletą zastosowania tego typu moskitier jest ich sposób montażu. Moskitiera ramkowa przyczepiana jest do ramy okiennej w sposób montaż moskitiery okiennejbezinwazyjny. Oznacza to że nie ingerujemy w ramę okienną Twojego okna, zachowując gwarację na okna, które przecież nie należą do najtańszych. Do aluminiowej ramy moskitiery zamontowane są specjalne haczyki, które zaczepia się o ramę okienną. Zobacz, że dzieki temu zyskujesz dodatkową korzyść w postaci demontażu moskitiery w dowolnym momencie, gdy tylko przyjdzie Ci na to ochota np. kiedy chcesz wyczyścić ramę okienną na święta. Jeżeli jesteśmy już przy czyszczeniu…

Czyszczenie moskitier jest łatwe

Jak każda osłona okienna, która zamontowana jest na zewnątrz, moskitiery okienne również są narażone na działanie czynników zewnętrznych np. pogoda. W ziązku z tym aby służyły nam jak najdłużej, należy o nie odpowiednio dbać. Żeby umyć moskitiera będziemy potrzebowali kilku rzeczy: miękka gąbka, letnia woda, delikatny detergent np. płyn do naczyń. Na namoczoną gąbkę nanosimy odrobinę detergentu, a następnie przecieramy nią siatkę moskitiery oraz ramę. Podczas czyszczenia należy również pamiętać o uszczelce, która zamontowana jest w ramie i odpowiada za utrzymanie odpowiedniego naprężenia siatki. Jeżeli chcesz być super dokładny podczas czyszczenia, możesz usczelkę potraktować odrobiną wazeliny. Pamiętaj jednak o tym aby nie zostawiać jej nadmiaru na uszczelce. Wpłynie to na żywotność gumy, z której wykonana jest uszczelka.

Moskitiery okienne zimą

Przed nadejściem zimy, dobrze jest zdemontować moskitiery z okien. Zapobiegnie to płowieniu koloru siatki oraz jej wyciąganiu. Sama biała moskitiera okiennaczynność zdejmowania moskitiery z okna, nie wymaga specjalistycznych narzędzi ani wiedzy. Wystarczy że złapiesz moskitierę za specjalny uchwyt umiejscowiony na dolnej części ramki i odegniesz haczyki. Teraz spokojnie możesz schować moskitierę do następnego sezonu. Oczywiście chowanie moskitier nie jest obligatoryjne ale należy pamiętać, że wydłuży to ich żywotność. Podczas zimy zapobiega to zamarzaniu wody czy śniegu, który może znaleźć się na siatce. To z koleji mogłoby prowadzić do niepotrzebnych naprężeń siatki powodując jej naciąganie lub płowienie co osłabia jej strukturę.

Moskitiery okienne – sposób na owady

Zobacz ofertę na moskitiery skawina

Sprawdź naszego fejsbooka – Moskitiery okienne w Skawinie https://www.facebook.com/AbatoRolety/