Rodzaje żaluzji wewnętrznych

Bardzo wielu klientom żaluzje kojarzą się tylko z aluminiu. Całe szczęście dzisiejszy rynek oferuje nam bardzo dużo rodzaji żaluzji wewnętrznych, a czasy kiedy w naszych oknach królowały tylko żaluzje aluminiowe, montowane między szybami już minęły. 

Zapewne pamiętasz te żaluzje zamontowane między skrzydłami okien. Żeby dobrać się do listków lub mechanizmu żaluzji w celu ich wyczyszczenia trzeba było mozolnie rozkręcać okno. Dzisiaj już ciężko spotkać tego typu żaluzje ale rynek cały czas proponuje ich odmianę wykonaną z aluminium. Poniżej porzedstawiamy to co rynek ma do zaoferowania.

Żaluzje aluminiowe

Klasyczne żaluzje aluminioweTo podstawowa osłona okienna z tej kategorii. Aluminiowe żaluzje to dość wdzięczny produkt, łatwy w czyszczeniu i demontażu z okna. Dzięki kilku szerokościom lamel (listków), z prostego produktu jakim są można uzyskać nietuzinkową dekorację wnętrza. Możesz zdecydować na żaluzje o szerokości 16mm (świetnie nadają się do wnętrz, które wymagają subtelnej osłony np. łazienka), 25mm (klasyczne żaluzje) oraz 50mm (najnowocześniejsze, idealne do dużych przestrzeni np. salon). Materiłą z jakiego są  wykonane sprawdzi się idealnie w pomieszczeniach gdzie panuje duża wilgotność lub są narażone na zachlapanie.

 

Żaluzje drewniane i bambusowe

Żaluzje te są wręcz bliźniaczym produktem, który występuje w szerokości 25mm i 50mm. Po zamontowaniu żaluzji drewnianych wDrewniane żaluzje o szerokości 50mm pokoju dodasz mu ciepła i sprawisz że będzie bardziej przytulny. Nie należy też zapominać o bardzo reprezentatywnym wyglądzie żaluzji drewnianych, które szczególnie w wersji 50mm sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych np. gabinetach nadając im charakteru. Ze względu na to, że żaluzje te wykonane są z naturalnego drewna należy z dużą rozwagą montować je w miejscach z podwyższoną wilgotnością ponieważ nasiąganie wodą spowoduje ich puchnięcie. Pisząc o biznesowym i reprezentatywnym charakterze żaluzji należy wspomnieć o jeszcze jednym produkcie…

 

Żaluzje skórzane

Produkt, który już od jakiegoś czasu istnieje na naszym rynku i systematycznie, z roku na rok zdobywa nowych zwolenników. Żaluzje te nie sprawdzą się w każdym wnętrzu. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego że jest to produkt wykonany ze skóry, która ma swoją niepowtarzalną „duszę”. Żaluzje skórzane występują  z listkami (lamelami) o szerokości 50mm stąd dobrze jest montować je w pomieszczeniach o dość dużym metrażu, tak aby wizualnie zmniejszać jego powierzchni. My zdecydowanie polecamy żaluzje skórzane do gabinetów czy salonów udekorowanych meblami z litego drewna, z którymi idealnie będą się komponować.

Rodzaje żaluzji wewnętrznych

Zobacz ofertę na żaluzje kraków

Sprawdź naszego fejsbooka – Żaluzje drewniane w Krakowie