Żaluzje drewniane – za i przeciw temu rozwiązaniu w domu?

 

Żaluzje drewniane To dość oryginalne rozwiązanie jako element dekoracyjny i ochronny naszego domu. Łączą w sobie bardzo wysoki poziom estetyki jednocześnie z wysoką ergonomią i funkcjonalnością, jednak jedyne co może odpychać to o wiele wyższy koszt wdrożenia takiego zastosowania w swoim domu.

Żaluzje drewniane znajdują swoje zastosowanie niemalże w każdym z pomieszczeń, od pokoi dziennych, przez salony, aż do sypialni i biur. Dzięki nim wystrój wnętrza staję się bardzo elegancki, nadaje mu bardzo przyjemny klimat, co w efekcie powoduje poczucie prywatności oraz bezpieczeństwa jednocześnie ochraniając nas przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia.

Żaluzje drewniane można wykorzystywać niemalże w każdym z rodzajów pokojów, również w kuchniach i łazienkach, jednak trzeba mieć na uwadze, iż naturalne materiały wykorzystane do stworzenia rolet (w tym przypadku drewno) musi być dobrze wentylowane, ze względu na możliwość trwałego osadzania się wilgoci, zmniejszając żywotność naszej zasłony, dlatego montaż w tego typu miejscach po prostu nie jest zalecany (np.nad zlewem kuchennym).

Żaluzji drewnianych również nie powinno się, wręcz nie można instalować na zewnątrz. Liczne zewnętrzne warunki atmosferyczne bardzo szybko wejdą w reakcję z naturalnymi materiałami, bardzo szybko niszcząc nie tylko drewniane elementy żaluzji, ale i również mechanizm, który odpowiada za poprawne funkcjonowanie żaluzji.

Żaluzje drewniane wymagają również większej troski i częstszej pielęgnacji niż zwykłe, żaluzje aluminiowe. Wymagają one częstszego usuwania kurzu, przy użyciu suchej ściereczki. Przy zabrudzeniach, których nie da usunąć się ‘’na sucho’’ należy stosować wilgotną ściereczkę, jednak należy pamiętać, że każde użycie wilgotnego czyściwa skraca żywotność żaluzji, tak więc należy używać tych sposobów tylko wtedy, gdy nie mamy innej możliwości.

Żaluzje drewniane wymagają więcej poświęcenia od użytkownika, jednak potrafią się one odwdzięczyć bardzo eleganckim wykończeniem wnętrza. Pomimo również większej ceny, są na pewno dobrą alternatywą dla zwykłych żaluzji aluminiowych.

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele żaluzji drewnianych, które dostępne są w wielu odcieniach i kolorach.

Z pewnością znajdą Państwo coś idealnego dla siebie i swojego mieszkania.

Napisz do nas teraz! Kontakt