Zasłony okien Kraków są jednym z nieodłącznych elementów wystroju każdego domu. Jednymi z najpopularniejszych są rolety i żaluzje kraków – ich głównym zadaniem jest przysłanianie okna, aby słońce nie nagrzewało powietrza w pomieszczeniu ani nie przeszkadzało użytkownikom mieszkania. Jednak które rozwiązanie jest lepsze? Rolety czy żaluzje?

Okienne zasłony

Na rynku możemy wyróżnić bardzo dużo typów rolet, rozróżniamy m.in. : rolety tradycyjne, zewnętrzne, tekstylne, rzymskie, dachowe, mini rolety.
Klasyczne rolety  to takie, które są montowane do okna lub sciany. Wykonane one są całe z jednolitego materiału, który w całkowity sposób zasłania wnętrze przed słońcem i przyciemnia pomieszczenie. Mogą być one również wykonane z materiałów pół-przepuszczających lub materiałów firankowych.

Tradycyjne rolety regulowane są za pomocą paska bądź łańcuszka, który poprzez odpowiednie przesuwanie reguluje wysokość rolet, jednak na rynku znajdują się również rolety sterowane elektrycznie.

Rolety kraków

odnajdują swoje zastosowanie w wielu Krakowskich domach ale nie tylko, wyposażamy mieszkania, biura, pomieszczenia firmowe, sklepy, biura lekarzy, sale szpitalne i różne przychodnie.
Bardzo szybko montaż oraz jego prostota sprawa, że rolety nabierają na popularności i są coraz częsciej wybierane przez klientów.

Jedną z głównych alternatyw dla rolet są żalujze. Żaluzje znamy już przeszło od 30 lat i wciąż możemy odnaleźć ich obecność w wielu miejscach. Tak jak rolet, typów żaluzji również wyróżniamy bardzo dużo m.in.: poziome (bambusowe, drewniane, skórzane) oraz żaluzje pionowe, zwane również verticalami.

Żaluzje niestety odchodzą od Polskich mieszkań na rzecz rolet, ponieważ ich główne zastosowanie kojarzy się głównie ze starym stylem i odległymi czasami, często poprzez zastosowanie ich w wielu starych blokowiskach. Jednak przekłada się to na popularność innych odmian żaluzji, jak właśnie pionowych które mogą być aluminiowe, skośne, PCV czy drewniane.

Oprócz ochrony przed słońcem, niewątpliwie są one bardzo atrakcyjnym elementem wystroju wnętrz.
Ich budowa wraz z efektem, który uzysujemy podczas ich zastosowania powoduje, iż nie wymarły one całkowicie i również znajdują swoich fanów.

Jak widać różnica pomiędzy roletami i żaluzjami jest nieduża, szczególnie jeśli chodzi o ich zastosowanie. Dlatego ważnym aspektem obecnie staję się ich wygląd i ich atrakcyjność.

Serdecznie zapraszamy do oddziału Abato-Rolety – Kraków, Zabierzów, Skawina, Liszki, Jeziorzany lub na stronę www.abato-rolety.pl

Zasłony okien Kraków